خانه / کارآفرینی ، طرح توجیهی / بررسی اثر عناصر ریزمغذی روی و منگنز و تنش خشکی روی گیاه ارزن معمولی

بررسی اثر عناصر ریزمغذی روی و منگنز و تنش خشکی روی گیاه ارزن معمولی

دانلود رایگان بررسی اثر عناصر ریزمغذی روی و منگنز و تنش خشکی روی گیاه ارزن معمولی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” بررسی اثر عناصر ریزمغذی روی و منگنز و تنش خشکی روی گیاه ارزن معمولی “را از فایل می  دانلود نمایید.

چکیده به منظور بررسي اثر دور آبياري و محلول­پاشي عناصر ريزمغذي بر روي گياه ارزن معمولي آزمايشي به صورت كرت­هاي خرد شده، در قالب طرح بلوك­های كامل تصادفي با سه تكرار در سال زراعی۹۲- ۱۳۹۱ در مزرعه­اي در منطقه­ي سربيشه از توابع شهرستان بيرجندانجام شد. تيمارهاي آزمايش شامل دور آبياري در سه سطح (۷ ،۱۴ و ۲۱ روز) و محلول­پاشي عناصر ريزمغذي در چهار سطح (محلول­پاشي منگنز، محلول­پاشي روي، محلول­پاشي توام منگنز و روي و بدون محلول­پاشي) به ترتيب به كرت­هاي اصلي و فرعي اختصاص يافت. در این تحقیق صفات مورفولوژیک شامل ارتفاع، تعداد برگ در بوته، مساحت برگ پرچم، طول پدانكل و طول خوشه و نیز صفات عملکردی شامل تعداد دانه در خوشه، تعداد خوشه در بوته، وزن هزاردانه، عملکرد دانه، عملکرد بیولوژیک، شاخص برداشت دانه در بوته و شاخص برداشت دانه در خوشه اندازه­گیری گردید. كاهش دور آبياري عمدتا از طريق افزايش تعداد دانه در خوشه و تعداد خوشه در بوته سبب افزایش عملكرد دانه شد……….. این فایل بسیار کامل و جامع می باشد و در ۱۰۰ صفحه جای داده شده است. …

این محصول ارزشمند “بررسی اثر عناصر ریزمغذی روی و منگنز و تنش خشکی روی گیاه ارزن معمولی  “توسط پورتال  فایل می  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع: file-me.ir

همچنین ببینید

طرح توجیهی تولید شیشه دو جداره

دانلود رایگان طرح توجیهی تولید شیشه دو جداره این محصول با ارزش " طرح توجیهی تولید شیشه دو جداره "را از فایل می دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *