خانه / علوم انسانی / دانلود مقاله کامل درباره عصمت پيامبران و شبهات پيرامون آن

دانلود مقاله کامل درباره عصمت پيامبران و شبهات پيرامون آن

دانلود رایگان دانلود مقاله کامل درباره عصمت پيامبران و شبهات پيرامون آن ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود مقاله کامل درباره عصمت پيامبران و شبهات پيرامون آن “را از فایل می  دانلود نمایید.

            لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل : Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه :۲۷   بخشی از متن مقاله عصمت پيامبران و شبهات پيرامون آن يکي از موارديکه منکرين عصمت انبياء در قرآن کريم بدان استناد مي کنند، آيات مربوط به داستان عصيان حضرت آدم در بهشت است. خداوند متعال در اين زمينه در جايي از قرآن کريم چنين مي‌فرمايد: و عصي آدم ربه فغوي ثم اجتبيه ربه فتاب عليه و هدي (و حضرت آدمعليه‌السلام از آن جا که در برابر پروردگار خويش عصيان کرد لذا بي بهره ماند، سپس پروردگار او را برگزيد و توبه‌اش پذيرفت و او را هدايت نمود.» طه/۱۲۲و۱۲۱ چنان که ملاحظه مي شود، در اين آيات صريحاً به حضرت آدمعليه‌السلام نسبت عصيان داده شده است و اين خود به خوبي حاکي از عدم عصمت و امکان ارتکاب گناه در مورد انبياء آسماني است؟! پاسخ در حل اشکال مذکور ۲ پاسخ گفته شده است که اينکه ما به آن ۲ اشاره مي‌کنيم: الف- بايد دانست آنچه لازمه‌ي عصمت است انجام اوامر و نواهي الهي است. از طرفي بايد دانست که نهي دو گونه …

این محصول ارزشمند “دانلود مقاله کامل درباره عصمت پيامبران و شبهات پيرامون آن  “توسط پورتال  فایل می  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع: file-me.ir

همچنین ببینید

دانلود پروپوزال رشته مدیریت ارتباط ماهیت شغل و خلاقیت کارکنان

دانلود رایگان دانلود پروپوزال رشته مدیریت ارتباط ماهیت شغل و خلاقیت کارکنان این محصول با ارزش " دانلود پروپوزال رشته مدیریت ارتباط ماهیت شغل و خلاقیت کارکنان "را از فایل می دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *