خانه / عمومی و آزاد / تحقیق در مورد سکه های هخامنشی و بعضی ساتراپها ۴۱ ص

تحقیق در مورد سکه های هخامنشی و بعضی ساتراپها ۴۱ ص

دانلود رایگان تحقیق در مورد سکه های هخامنشی و بعضی ساتراپها ۴۱ ص ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” تحقیق در مورد سکه های هخامنشی و بعضی ساتراپها ۴۱ ص “را از فایل می  دانلود نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: ۴۴   سکه های هخامنشی و بعضی ساتراپها با آنکه کورش ( ۵۵۹-۵۲۹ ق.م) بنیانگذار سلسله هخامنشی متوجه لزوم ضرب سکه و تاسیس ضرابخانه بود ، مرگ وی این فرصت را به او نداد. کمبوجیه ( ۵۲۹-۵۲۱ق.م) در دوره کوتاه پادشاهی خود گرفتار عصیانها و لشکرکشیها بود ، به هیمن جهت فرصت پرداختن به امور داخلی را نیافت ؛ اما داریوش اول ( ۵۲۱-۴۸۵ق.م) پس از برقراری نظم در امپراطوری پهناور هخامنشی به تشکیلات امور داخلی و تقسیمات مملکتی و ممالک تابعه پرداخت و بخصوص توجه خاصی نسبت به وضع مالی و اقتصادی مبذول داشت . قبل از وی ترتیب صحیحی در برآورد مالیات متناسب با دارایی هر منطقه یا ساتراپ وجود نداشت و عایدات بر مبنای معین و اصولی تنظیم نمی شد لذا داریوش برای امور مالی و اقتصادی وبازرگانی مقررات جدیدی وضع نمود . داریوش پس از آنکه نظام اداری و مالی را قوام بخشید متوجه لزوم ضرب سکه شد . بنا به دستور وی ضرابخانه ها تاسیس گردید وبا روش معینی شمشهای زر و سیم برای ضرب سکه از خزانه به ضرابخانه ها فرستاده شد . احتمال دارد ضرابخانه ب …

این محصول ارزشمند “تحقیق در مورد سکه های هخامنشی و بعضی ساتراپها ۴۱ ص  “توسط پورتال  فایل می  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع: file-me.ir

همچنین ببینید

جزوه و نمونه سوال با پاسخنامه آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ۱۳۹۶

دانلود رایگان جزوه و نمونه سوال با پاسخنامه آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی 1396 این محصول با ارزش " جزوه و نمونه سوال با پاسخنامه آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی 1396 "را از فایل می دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *